top of page
  • Фото автораTaras Pidodvirniy

Пенсія за вислугою років. Як збільшити розмір пенсії?

Вітаю вас шановні відвідувачі нашого ресурсу.


Багато людей, звертається до Пенсійного фонду України для призначення пенсії, до досягнення пенсійного віку та за умови наявності спеціального стажу, на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення".

Враховуючи, що розмір пенсії не дуже й великий, пенсіонерам доводиться відмовлятись від пенсії та йти працювати далі.

І ось, ви досягли пенсійного віку, втомились ходити на роботу, й вирішили почати отримувати пенсію.

Враховуючи доволі скромний розмір нарахованої пенсії за вислугу років, виникає питання: як його збільшити?


А збільшити його можливо шляхом призначення нової пенсії, проте не за вислугою років, а за віком.

Для отримання пенсії за віком, необхідно звернутись до територіального відділу Пенсійного фонду України із відповідною заявою.

Тут, Ви можете зіштовхнутись із двома проблемами.

Перша: це не бажання органу ПФУ призначати вам пенсію за віком

Друга: невірний розрахунок пенсії за віком.


Чому органи ПФУ здійснюють невірний розрахунок? А тому, що розраховуючи пенсію за віком працівники ПФУ не вірно застосовують один із показників пенсії, а саме середню заробітну плату в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.


Хочу звернути Вашу увагу, що середня заробітна плата в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії - це заробітна плата яка визначається Державною службою статистики України, отже й вона не залежить від розміру зарплати який Ви отримували на роботі.

При визначенні розміру пенсії за віком у 2022 році ПФУ застосовує розмір середньої заробітної плати за 2014-2016 роки: 6186,32 грн, а повинен застосовувати середню заробітну плату за 2019-2021 в розмірі 10846,37 грн.

Різницю Ви бачите самі!!!

Чому ПФУ, при призначенні пенсії за віком не застосовує середню заробітну плату за три останні роки?

А, тому що, працівники ПФУ, керуються ч. 3 ст. 44 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в якій зазначено наступне: при переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення попереднього виду пенсії.

Проте усталена судова практика доводить, що у випадку призначення особі пенсії за вислугу років відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення", а надалі при виявленні такою особою бажання отримувати пенсію за віком відповідно до Закону № 1058-ІV, відбувається саме призначення пенсії за віком, а не переведення.

Таким чином, дії ПФУ у є протиправними, а тому їх необхідно оскаржувати в суді та через суд змушувати ПФУ призначити Вам нову пенсію.


Отже, якщо Ви досягли пенсійного віку, маєте відповідний стаж (з 1 січня 2022 року по 31 грудня 2022 року - не менше 29 років;), маєте призначену пенсію за вислугу років, але бажаєте отримувати більший розмір пенсії, Вам необхідно звернутись до органу Пенсійного фонду України за призначенням Вам пенсії за віком.

А у випадку відмови у такому призначенні, чи невірному застосуванні розміру середньої заробітної плати, Вам необхідно звернутись із відповідною позовною заявою до суду.


Звернувшись до нас, Ви зможете отримати професійну консультацію та допомогу юриста у пенсійних справах за прийнятною ціною та по всій території України.

Comentários


bottom of page