top of page
  • Фото автораTaras Pidodvirniy

Поради від юриста, позичальникам, що набрались кредитів, а віддавати їх не мають можливості.

Вітаю вас, шановні відвідувачі нашого ресурсу.


Сьогодні, спробую відповісти на, мабуть, найпоширеніший питання, який мені задають позичальники: так, що ж робити, якщо набрався кредитів, а віддавати їх, та ще й з відсотками немає фінансової можливості?

Перше, що ви повинні зробити, це визначитися для себе, ви все таки, плануєте погашати цей кредит/кредити, або займаєте позицію «до зустрічі в суді».

Якщо ви, припустимо, прийняли рішення закривати кредити, в якійсь черговості і на прийнятних для вас умовах, ви повинні бути готові до наступного розвитку подій:

систематичним дзвінкам вам, вашим родичам, друзям і навіть Вашим колегам на роботу.

Спам СМСками, в вайбер та інші месенджери.

Деякі мікрофінансові компанії(МФО)/банки практикують розклеювання оголошень на стовпах, дверях під'їзду, із зазначенням інформації, що ви боржник.

Розсилка так званих «порно-колажів»

Середній період активного телефонного терору, від мікрофінансових компаній (МФО)/ банку, становить 3-6 місяців.

Для того, що б убезпечити себе і своїх близьких від такої "активності" кредитора, я рекомендую наступні кроки:

Перше і мабуть найважливіше, просто прийміть цю ситуацію як даність, без усіляких докорів на свою адресу.

Якщо бачите, що не справляєтеся, з фінансовим навантаженням, і виходите все таки на прострочення попередьте своїх близьких про цю ситуацію. Краще буде їм дізнатися це від вас, ніж з дзвінка співробітника мікрофінансової компанії (МФО)/ колекторів, який ще й згустить фарби розповідаючи страшні історії про те, що у вас і у ваших родичів відберуть квартиру, машину, собаку і навіть її килимок.

Змініть сім-карти собі і своїм родичам. Якщо, з якоїсь причини змінити сімку не представляється можливим, встановіть собі/родичам антиспам.

Видаліть / закрийте всі свої сторінки в соцмережах.

Не спілкуйтеся, ні, ось так НЕ СПІЛКУЙТЕСЬ, з колекторами, і рекомендуйте родичам теж не розмовляти з ними. Адже чим більше ви йдете на контакт, тим довше триватиме «Телефонний терор». Не забувайте, у "дзвонілок" є план по обдзвону, і з вашою допомогою вони будуть його виконувати.

Якщо не готові витрачати свій час і гроші, навіть не намагайтеся писати заяви в поліцію, кіберполіцію, НБУ та інші організації, які повинні вас захищати. Вони у нас не працюють.

Ось пройшов період дзвонильної активності, і у вас не пропало бажання закривати кредит, на прийнятних для вас умовах.

Як це зробити? Вставляєте стару сімку в телефон, відкриваєте свою електронну пошту і читаєте пропозиції від мікрофінансової компанії про списання відсотків, закриття боргу за тіло кредиту або за тіло + мінімальний відсоток.


Окремо зазначу, я б, не радив приймати пропозиції про так звану "реструктуризацію".

Не радив з наступних причин: 1. у реструктуризацію включається весь нарахований мікрофінансовою компанією борг (тіло кредиту+відсотки+пеня+штрафи+комісії); 2. у разі прострочення хоча б одного платежу, по «реструктуризації» всі попередні платежі «згорять» і Ваші гроші просто зникнуть, сума боргу ж тільки збільшиться.


Так ось, отримали ви, що влаштовує вас, пропозицію.

Зв'язуєтеся по телефону/електронній пошті з представником кредитора і починаєте етап переговорів.

Озвучуєте, що ви готові закрити кредит на таких то умовах, але при дотриманні кредитором декількох умов.

Умова перша: відправка Вам, за адресою, Укрпоштою, офіційного гарантійного листа з пропозицією списати обумовлену суму боргу, за умови оплати вами певної суми в обумовлені терміни. Так само не забувайте, що в цей гарантійний лист повинен бути включений пункт, про обов'язкову відправку вам, знову-таки Укрпоштою, офіційно, довідки про закриття кредиту.

Ось довідка про закриття кредиту і є другою, обов'язковою умовою.

Хочу звернути вашу увагу, що гарантійний лист, довідка про закриття кредиту повинні бути підписані уповноваженою особою.

Як підтвердити його повноваження? Наприклад Статутом МФО, належно оформленою і завіреною копією довіреності.


Тепер пропоную розглянути другий варіант "до зустрічі в суді".

Якщо ви спочатку вибрали позицію, що свої вимоги кредитор повинен довести в суді, або після наполегливих дзвінків, вирішили, що погашати кредит будете тільки після рішення суду, це ваш варіант.

Єдиним, на мій погляд, прийнятним виходом з цієї ситуації буде звернення за допомогою до кредитного юриста, який практикує судові спори по кредитних справах.

У такого роду спорах, дуже багато нюансів на які позичальник просто не зверне увагу ознайомлюючись з позовною заявою та додатками до неї, починаючи від наявності кредитних правовідносин і закінчуючи розрахунками суми боргу, правильності нарахування відсотків, неустойки, дотримання терміну позовної давності тощо.


Звернувшись до нас, Ви зможете отримати професійну консультацію та допомогу юриста за прийнятною ціною та по всій території України.

Comments


bottom of page