top of page
 • Фото автораTaras Pidodvirniy

Відновлення арешту рахунків виконавчою службою. Закон №3048-IX

Вітаю вас шановні відвідувачі нашого ресурсу.


6 травня 2023 року набрав чинності закон №3048-IX, яким було змінено Закон України "Про виконавче провадження".

Вказаним законом передбачено наступне:

 1. Повернули стягнення із заробітної плати по виконавчим провадженням.

 2. Забороняється стягнення з пенсії, стипендії.

 3. Нові виконавчі провадження по написам (на договорах, що не посвідчені нотаріально) - відкривати заборонено.

 4. Будуть виконувати провадження по написам, що вчинені на договорах, що не посвідчені нотаріально (з банками, МФО), які були відкриті до початку війни.

 5. Дозволено арешт рахунків. Боржники зможуть користуватись коштами на 1 рахунку в межах суми 13400 грн. в місяць.

В цьому блозі, хочу відповісти на найпоширініши питання, з якими зіштовхнувся за останні 4 дні.

 • Мені арештували рахунок, що робити? Ви маєте право звернутись до виконавчої служби/приватного виконавця із заявою про визначення поточного рахунку для здійснення видаткових операцій.


 • Яка сума мені буде доступна після написання такої заяви? Відповідно до чинного законодавства, Ви будете змогу використовувати кошти в розмірі 2 мінімальні заробітні плати (станом на 10.05.2023 року - 13 4000,00 грн).


 • Як швидко виконавець повинен зняти арешт? Виконавець виносить постанову про визначення поточного рахунку для видаткових операцій на протязі 2х робочих днів. Така постанова направляється до банку не пізніше 1 дня з моменту її винесення.


 • У мене декілька рахунків, таку заяву направляти по кожному? Ні, боржник повинен вибрати 1 рахунок, на якому і буде дозволено використання коштів.


 • У мене декілька виконавчих проваджень. Заяву треба направляти кожному? Вказаними змінами передбачено, що така заява подається в одному екземплярі до будь-якого виконавця. І вже він, зобов'язаний повідомити інших, про необхідність надати доступ до вашого рахунку. Але, на мою думку, краще все ж таки направити таку заяву всім виконавцям, що б не чекати поки виконавець повідомить інших.


 • Яким чином подати заяву про визначення рахунку для здійснення видаткових операцій виконавцю? Така заява подається поштою, наручно, або в електронному виді, за умови підписання заяви за допомогою кваліфікованого електронного підпису.


 • Чи розповсюджуються ці зміни на військовослужбовців? На жаль, так. Законодавці не винисли наших захисників, в окрему категорію, яка б могла використовувати свої кошти в повному обсязі.


 • Чи будуть стягувати кошти із заробітної плати, за умови, що арештовані рахунки? На жаль, так. Вказаними змінами дозволено стягнення із заробітної плати, не залежно від того чи арештовані у вас рахунки, чи ні.


 • Чи зможе виконавець відкрити виконавче провадження на підставі виконавчого напису, після цих змін? Ні. Забороняється відкриття виконавчих проваджень на підставі виконавчих написів нотаріусів, вчинених на кредитних договорах, які не посвідчені нотаріально.


 • Що з цим всім робити? Якщо виконавче провадження відкрито на підставі виконавчого напису нотаріуса - подавати позовну заяву про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню. Якщо на підставі виконавчого документу виданого судом, треба дивитись чи є підстави для його скасування. В будь-якому випадку, Ви маєте можливість звернутись до мене за консультацією під час якої виберемо оптимальний спосіб, яким можливо розв'язати Вашу проблему.Звернувшись до нас, Ви зможете отримати професійну юридичну консультацію та допомогу адвоката за прийнятною ціною та по всій території України.


Коментарі


bottom of page