top of page
Фото автораTaras Pidodvirniy

Суд з МФО (мікрофінансовою компаниєю)/коллекторською (факторинговою) компанією.

Оновлено: 15 вер.

Вітаю вас шановні відвідувачі нашого ресурсу.


З моменту заборони на законодавчому рівні вчинення виконавчих написів нотаріусу на нотаріально непосвідчених договорах пройшло трохи більше двох років, а тому можна підвести деякі підсумки, щодо спроб МФО (мікрофінансових компаній) та колекторських (факторингових) компаній стягувати з "боржників" заборгованість.


Як і передбачалось, єдиним дієвим методом для МФО (мікрофінансових компаній) та колекторських (факторингових) компаній стягнути заборгованість залишився суд.


Зараз, найбільш активними на "судовій арені" є наступні МФО (мікрофінансові компанії): ТОВ "Укр Кредит Фінанс" (Кредит Каса), ТОВ "Іннова Фінанс" (Фінсфера), ТОВ "Бізнес Позика", ТОВ "Алекскредит".

Інші ж МФО (мікрофінансові компанії) звертаються до колекторських (факторингових) компаній, котрі викупають кредити за мінімальну вартість, і ось останні приймають вже доволі активну участь у судових справах.


Найбільш активними колекторськими (факторинговими) компаніями які звертаються із позовами про стягнення заборгованості до суду є ТОВ "ФК "ЄАПБ", ТОВ "Фінтраст Україна", ТОВ "КоллектЦентр", ТОВ "Діджи Фінанс", ТОВ "Юніт Капітал".


Як вбачається із моєї судової практики, зазначеним факторинговим (колекторським) компаніям кредити продають мікрофінансові організації (МФО): ТОВ «ФК «Інвеструм» (ЗеКредит); ТОВ «1 БЕЗПЕЧНЕ АГЕНТСТВО НЕОБХІДНИХ КРЕДИТІВ» (MYCREDIT); Тов «МАНІВЕО ШВИДКА ФІНАНСОВА ДОПОМОГА”– ТОВ «Таліон Плюс»; ТОВ «АВЕНТУС Україна» (КРЕДИТ+); ТОВ «Лінеура Україна» (Кредит7); ТОВ «ЦЕНТР ФІНАНСОВИХ РІШЕНЬ» (ЦФР); ТОВ «Качай Гроші»; ТОВ «ІНФІНАНС» (МАНІБУМ); ТОВ «Європейська Кредитна Група» (Єврогроші); ТОВ «МАНІФОЮ»; ТОВ «Інвест Фінанс» (Кешбері); ТОВ «ГОУФІНГОУ»; ТОВ «Сімпл Мані»; ТОВ «БІ ЕЛ ДЖИ МІКРОФІНАНС» (КЕШПОІНТ).

Банки: ОТП Банк; КРЕДОБАНК; Укрсиббанк; ІДЕЯ БАНК; Таскомбанк; СВЕДБАНК (ТАС-КОММЕРЦБАНК); Альфа-Банк – Дата Майнінг Груп; АТ «РАЙФФАЙЗЕН БАНК АВАЛЬ» – ПАТ «КОМЕРЦІЙНИЙ ІНДУСТРІАЛЬНИЙ БАНК»; Актабанк; ПЛАТИНУМ БАНК – ФК БІЗНЕСФІНАНС; Оксі Банк.


Отже, що робити, якщо мікрофінансова або факторингова компанія подала до суду по кредиту та як виграти суд з МФО?

Перший і цілком логічний крок, з боку позичальника який дізнався, що мікрофінансова або факторингова компанія подала на нього до суду, це звернення до кредитного адвоката.

Звернувшись до кредитного адвоката, ви отримаєте первинну консультацію, щодо послідовності дії направлених на отримання вами матеріалів судової справи, після вивчення якої можна буде приступати до будування стратегії вашого захисту.

Порада, якщо ви не визначались з адвокатом, з яким плануєте співпрацювати, не потрібно іти до суду, а також не варто реєструватись у Електронному суді тільки для того, щоб ознайомитись із матеріалами справи, якщо ви не зареєстровані там на цей час.

Реєстрація позичальника в електронному суді свідчить про вашу обізнаність про наявність щодо вас судової справи, та автоматично запускає процесуальні строки, які буде важко, а інколи й неможливо поновити.

У разі Вашого звернення за юридичною допомогою, треба врахувати, що юристу необхідно мати достатньо часу на аналіз позовної заяви від мікрофінансової компанії, так і час на підготовку відзову на позов та інших необхідних процесуальних документів.


В першу чергу, при аналізі матеріалів справи звертається увага на наступні обставини:

  1. Чи подано докази укладення кредитного договору. Чи наявний оригінал кредитного договору?

  2. Чи наявні повні банківські виписки за весь період, за який стягується заборгованість?

  3. Як здійснено розрахунок заборгованості? Можливо, а зазвичай так і буває, такий розрахунок заборгованості не відповідає умовам кредитного договору.

  4. Чи наявні докази набуття позивачем права вимоги?

  5. Чи не пропущено строк позовної давності?

З'ясувавши ці обставини і будується ваша стратегія захисту при зверненні МФО (мікрофінансової компанії) або факторингової (колекторської) компанії до суду із заявою про стягнення заборгованості.


Звернувшись до нас, Ви зможете отримати професійну консультацію та допомогу адвоката у кредитних спорах за прийнятною ціною та по всій території України.


Наведу декілька прикладів своєї судової практики.

приклад судового рішення ТОВ "Фінтраст Україна"

приклад судового рішення ТОВ "Діджи Фінанс"
приклад судового рішення ТОВ "Юніт Капітал"

приклад судового рішення ТОВ "ФК "ЄАПБ"

Якщо ви ще сумніваєтесь, чи вартує звертатись саме до мене, за правовою допомогою під час судів з МФО (мікрофінансовими компаніями) або з факторинговоми (колекторськими) компаніями, пропоную вам преглянути мою сторінку у мережі Фейсбук https://www.facebook.com/TarasPidodvirniy/.

Там ви зможете ознайомитись із більшою кількістю судових рішень, отриманих моїми клієнтами.

Comments


bottom of page