top of page
  • Фото автораTaras Pidodvirniy

Військовослужбовці та кредити: відсотки, пеня, штрафи.

Вітаю вас шановні відвідувачі нашого ресурсу.


У той час, коли наші громадяни боронять життя українців та нашу територію, часто ціною свого життя, багато банків та мікрофінансових компаній, в порушення чинного законодавства продовжують нараховувати їм відсотки, пені та штрафи за кредитами.

Чому так відбувається та як виправити ситуацію?, давайте розбиремось.


У 2014 році, з початку російської агресії, військовослужбовці, відповідно до п. 15 с. 14 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" були звільнені від сплати відсотків за кредитними договорами на період проходження військової служби.

Вказані пільги розповсюджуються як на кредити отримані в банках, так і на кредити, що отримувались у мікрофінансових (МФО) компаніях.

На жаль, не всі військовослужбовці знають про такі вимоги законодавства, та продовжують сплачувати кредит із відсотками, та й доволі часто із нарахованими штрафами або пенею.

Для того, щоб уникнути нарахування та сплати відсотків за кредитом військовослужбовцю необхідно звернутись із письмовою заявою до установи банку або мікрофінансової (МФО) компанії.

Разом із заявою, необхідно надати підтверджуючі документи.

Такими документами є:

  • Військовий квиток зі службовими відмітками в відповідних розділах (окрім розділу «Зброя»).

  • Посвідчення Учасника бойових дій.

  • Довідка про проходження військової служби за контрактом, яку можна отримати безпосередньо у військовій частині (форма 5)

  • Для резервістів – витяг з наказу або довідка про зарахування до військової частини, обидва документи можна отримати у своїй військовій частині.

  • Довідка про участь особи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення (Додаток 4 до Порядку у відповідності до затвердженої форми згідно Постанови Кабінету Міністрів України №350 зі змінами від 10 травня 2018 року).

Після отримання банком або мікрофінансовою (МФО) компанією такого листа із документами, нарахування відсотків за кредитним договором, нарахування пені, штрафів повинно бути призупинено. У випадку, якщо військовослужбовець сплачував кредит із нарахованими відсотками, штрафам, пенею кредитор зобов'язаний провести перерахунок отриманих коштів. Та, якщо під час перерахунку буде встановлено, що тіло кредиту сплачено в повному обсязі, та є наявна переплата, кредитор зобов'язаний повернути військовослужбовцю безпідставно отримані кошти.


Так, звичайно не всі кредитори мають бажання здійснювати такий перерахунок та повертати сплачені відсотки за кредитом, або штрафи/пеню позичальнику. У цьому випадку, позичальнику необхідно звернутись із відповідною позовною заявою до суду і вже в судовому порядку вирішувати це питання.


Звернувшись до нас, Ви зможете отримати професійну консультацію та допомогу юриста за прийнятною ціною та по всій території України.

Commentaires


bottom of page